A fenyőbútor elszíneződhet, karcosodhat és behorpadhat. Mivel a fenyőbútorok puhább fából készülnek, így hajlamosabbak a sérülésekre és horzsolásokra, mint a kemény fa. A repedések akkor gyakoriak, ha túl száraz környezetbe helyezzük a fát. A párás környezetben a fenyőfa megvetemedik. Persze van jónéhány egyszerű lépés, amivel javíthatjuk a fenyőbútort és megőrizhetjük időtállóságát és eleganciáját.
1. Tegyük ki a fenyőbútort a szabadban, ha ezt az időjárás engedi (és ha nem túl nagy bútorról van szó.) Ha nem tudjuk ily módon szellőztetni, akkor fontos, hogy nyissunk ablakot abba a helyiségbe, ahol dolgozni fogunk. A fenyőbútor által elfoglalt területet borítsuk le régi újságokkal vagy ponyvával, hogy a padlót megvédjük a portól és a kémiai anyagoktól. Vegyünk fel porvédő maszkot, műanyag kesztyűt és védőszemüveget is, ha komolyabb munkáról lesz szó. Fontos, hogy ne lélegezzük be a lakkot vagy a felületkezeléshez használt szert.
2. Várjunk öt percet, hogy a lakkot feoldja az oldószer. Ha türelmesek vagyunk, akkor könnyedén lekaparhatjuk a festék és a lakk nagy részét.
3. Használjunk elektromos csiszolót, hogy teljesen megszabaduljunk a régi lakktól vagy festéktől. Csiszoljuk át egyenletesen az egész felületet. Használjunk 220-as csiszolópapírt a nehezen hozzáférhető felületeken. Miután mindent lecsiszoltunk, távolítsuk el a port egy tiszta ecsettel.
4. Faragasztóval töltsük ki a lyukakat és a repedéseket. Várjuk meg, mígy a ragasztó teljesen megköt.
5. A ragasztott felületeket csiszoljuk át újra. Most már finomabb csiszolópapír is megteszi.
6. Lakkozzuk le újra a fenyőt.