A fenyőfák különböző fajtáinak sok előnye és hátránya is van, amikkel fontos tisztában lenni, hogy mindig a megfelelő fajtát tudjuk a céljainknak megfelelően használni. Hasznos tehát tudni, hogy melyik fenyő milyen fajta célra alkalmas, és melyre nem.
A kemény fenyőfák
A fenyőfák puhafák, azonban némely fajtájuk igazán kemények. Ezeknek nagy előnyük, hogy finom szemcsés a szerkezetük, illtve, hogy könnyű velük dolgozni, miközben meglehetősen strapabíróak is.
Puhafák
A fenyők általában puhafák. Ezek közül a legnépszerábbek a lucfenyő, a borovi fenyő vagy a cédrus, amelyeket többnyire az építőiparban azért hazsnálnak fel, mert könnyűek és egyszerá velük dolgozni.
A kemény fenyők előnyei és hátrányai
A vkemény fenyőfajták ngy előnye a magas tartósság, az, hogy ezek a fajták képesek ellenálli a csavarásnak, illetve a nyimásoknak. Ezenfelül kisebb eséllyel lesznek foltosak és kevésbé sérülékenyek is. Jól ellenállnak a nedvességnek, ezért padlókat is lehet belőlük készíteni. Hátránya, hogy jelentősen változhat a színe a fény, a hő hatására, illetve legtöbb esetben igen erős illatuk van, amit nem mindenki tud tolerálni.
A puha fenyők előnyei és hátrányai
A puha fenyőfajták egységes szerkezetőek, viszont kevésbé állnak ellen a bomlásnak, éppen ezért nem lehet belőlük olyan bútort készíteni, ami nagy igénybevételnek van kitéve. Ugyanakkor nagyon jól alkalmazható az aprólékos munkák kivitelezéséhez.