Van néhány terminus technicus, amelyek szorosan kapcsolódnak a fabútorok készítéséhez, és amelyek újra és újra feljönnek. Mit jelent, ha a gyártó azt mondja, hogy az adott bútor keményfából készült? Vagy puhafából? Mesterséges fából? Itt a lehetőség, hogy megismerkedjünk ezekkel az alapfogalmakkal, mielőtt legközelebb fabútort vásárolnánk.
Totális faszerkezet
A totális faszerkezet azt jelenti, hogy az adott bútor minden része fából készült. Ugyanakkor fontos tudni, hogy még ilyenkor is előfordulhat, hogy egy adott bútordarab a tömör fa és a mesterséges fa kombinációjából áll össze.
Mesterségesen laminált
A mesterségesen laminált felület műanyagból, fóliából vagy papírból készül, amelyekre a fa gabonamintái vannak rányomtatva. Ezt azután egy furnérlemezre vagy forgácslapra, esetleg egy közepes sűrűségű farostlemezreragasztva készül el a “faalapanyag”.
Mesterséges fa
Kétféle mesterséges fa létezik: a rétegelt lemez és a forgácslap, más néven a farostlemez. Amikor a fa alapanyag tervezése során fűrészáruból készült lapot használnak fel, akkor beszélünk rétegelt lemezről. A rétegelt lemez 3-5 vékony szelek falemez nagy nyomás alatt történő összeragasztásával készül el. Amikor a szálakar és rostokat egyesítjük és ragasztjuk össze, akkor készül el a farostlemez. A közepes sűrűségű farostlemez esetében a szálakat ragasztóval egyesítik és nagy hő és nyomás alatt lapítják ki.